رنگارنگ

وبلاگ اطلاعات و اخبار روز ایران و جهان

iPhone 4

اگر به شما بگوییم که iPhone 4  را دوست نداریم ، دروغ گفته ایم. درست برعکس ، iPhone 4  حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

iPhone 4  یک گوشی هوشمند تمام عیار نیست اما باید باور کنیم که با محصول کاملی روبرو هستیم. این موضوع تنها به فروش آن و نحوه تبلیغ  آن توسط اپـــل برنمی گردد.اپل در ارائه چیزی که کاربران می خواهند به آن ها بی نظیر است اما در القای این حس به کاربران که چه چیزی برای آن ها بهتر است ، فوق العاده تر عمل می کند. هنوز هم جای خالی قابلیت های بسیاری در آیفون حس می شود که برخی از آن ها به نرم افزارها ، برخی به قابلیت های مالتی مدیا و برخی دیگر هم به وابستگی بیش از حد به iTunes مربوط می شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 15:38  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی گوشی Nokia X6

در دنیای نوکیا همه چیز به جای «تحول» به «تکامل» خلاصه می شود. پس نباید انتظار ویژگی هایی بسیار مهیجی از X6 داشته باشید .X6 گام منطقی دیگری از هدایت بازار برای جبران عقب ماندگی هایی است که در زمینه گوشی های تمام لمسی با آن درگیر بوده است. اگر صادق باشیم باید قبول کنیم که هنوز هم گوشی های لمسی سیمبین به دنبال جایگاهی مناسب در بین کاربران هستند و X6 ادعا می کند که گام بزرگی در این جهت برداشته است:گامی که پاسخدهی خوب صفحه نمایش های خازنی برای x6 را به ارمغان می آورد.

Nokia X6 نخستین گوشی سری XpressMusic است که جزو گوشی های گران قیمت بازار به حساب می آید. گوشی های میان قیمت ، اغلب گوشی های این سری را تشکیل می دهند و این امر سبب می شود که اشتیاق ما برای مشاهده تغییرات صورت داده شده در این گوشی بیش از پیش شود.  نوکیا همیشه حضوری قدرتمند در بخش های پرطرفدار بازار داشته است اما راضی کردن عده ای اندک که عقاید و سلایق خاصی دارند بدون تردید دشوارتر است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸ساعت 19:40  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی موبایل نوکیا مدل 6760 Slide

شاید این را یک اغراق بدانید اما واقعا چیزی در مورد Nokia 6760 Slide  وجود دارد که با روند طبیعی همخوانی ندارد.صفحه کلید کاملQWERTY هر روزه در تعداد بیشتری از گوشی های سیمبین استفاده می شود ، پس این مورد نمی تواند عامل مدنظر ما باشد. Nokia 6760 Slide  یک پیام رسان است که در میان گوشی های سری E ، سری N یا XpressMusic جای نمی گیرد.

ثانیا، 6760 Slide  برای بار اول در آمریکا با عنوان Surge عرضه شد. مدتی طول کشید تا نوکیا این گوشی را در سایر نقاط دنیا هم عرضه کند و این هم یکی از نکاتی است که 6760 یا Surge  را جالب تر می کند. این گوشی در آمریکا توسط AT&T به کار گرفته شد و اکنون راهی سرزمین های نزدیکتری برای فنلاندی ها شده است. حالا نوکیا پیام رسان هوشمندی دارد که می تواند  در میان محصولات میان قیمت، خودنمایی کند.6760 Slide  جدید یک گوشی بسیار فشرده با صفحه کلید کامل QWERTY است و هیچ صفحه کلید عددی در آن دیده نمی شود. میانبرهای Internet و Messaging هم در نمای جلویی گوشی قرار گرفته اند و استفاده از آن ها چه در حالت افقی و چه در حالت عمودی بسیار اسان است. این گوشی پیام رسان با متوازن نگاه داشتن امکانات ، ظاهر و ارگونومی سعی می کند که در همه جوانب با قیمتی مناسب ویژگی های خوبی عرضه کند. البته عدم وجود Wi-Fi باعث ناامیدی است اما سایر ویژگی های گوشی خوب هستند.

ادامه دارد ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۸ساعت 23:10  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی موبایل نوکیا مدل X3

Nokia X3 نخستین گوشی است که از سری X به بررسی آن می پردازیم و مشتاقیم بدانیم که این گوشی نسبت به گوشی هایXpressMusic تا چه حد تغییر کرده است. مسلما تغییراتی در این گوشی ها صورت گرفته است و ظاهر جدید گوشی نشان از چنین تغییری دارد.رابط  سری 40 هم شاهد تغییراتی بوده است و اکنون با Ovi Store عرضه می شود و پشتیبانی اندکی هم از چندوظیفه گی (Multi Tasking) به عمل می آورد.در حال حاضر گوشی های سری X ترکیبی از گوشی های کاملا متفاوت هستند. Nokia X6 یک گوشی لمسی مبتنی بر سیمبین است و X3 یکی از گوشی های ارزان قیمت سری 40به شمار می رود. این گوشی از اسپیکرهای استریو ، کیفیت صدای عالی و آنتن داخلی اف ام برخوردار است تا تجربه موسیقیایی لذت بخشی برای کاربر پدید آورد. همانطور که گفتیم این گوشی جز گوشی های ارزان قیمت بازار است و نباید انتظار خیلی بالایی از آن داشته باشید.


ادامه دارد ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم دی ۱۳۸۸ساعت 7:43  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی موبایل نوکیا مدل E72

Nokia E72 یکی از گوشی های است که پیش از عرضه اش سر و صدای زیادی به پا کرد. به دلیل اینکه اغلب کاربران با کاربردها و کارکردهای گوشی های سری E نوکیا آشنا هستند ، شاید نتوان مطالب زیادی در مورد آن ذکر نمود. اما آزمودن هر کدام از گوشی های سری E جایگاه  و لذت خاص خودش را دارد.

نیازی به گفتن این مطلب که Nokia E72 یکی دیگر از گوشی هایی است که عمده کارکردهای آن حول کارکردهای موردنیاز مدیران و تجار شکل می گیرد ، نیست. اما این بار مسئولیت دیگری هم بر دوش E72 گذارده شده است. E72 را می توان جز بهترین گوشی های پیام رسان هم محسوب نمود. Nokia E72 به جاهایی قدم خواهد گذارد که E71 جرات آنرا نداشت. اما تنها تجهیزات نیست کهE72 را به یک برنده بدل می کند.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم دی ۱۳۸۸ساعت 22:52  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی موبایل نوکیا مدل N900

بسیار واضح است که Nokia N900  تفاوت بسیاری با گوشی های معمول و قدیمی سری N دارد. شاید صفحه کلید QWERTY کشویی گوشی، آنرا مشابه برخی از گوشی های این سری جلوه دهد اما سیستم عامل Maemo تجربه ای کاملا متفاوت به کاربران ارائه می دهد. گرچه این تنها تفاوت N900 با این گوشی ها نیست و N900 سعی دارد دو دنیای متفاوت گوشی ها و کامپیوترها را به هم پیوند دهد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم دی ۱۳۸۸ساعت 18:54  توسط rangarang  | 

بررسی تخصصی موبایل نوکیا مدل 5230

از زمانی که گوشی های لمسی چشم به بخش  های ارزان قیمت بازار دوختند ، قواعد بازی در این بخش تغییر کرد. Nokia 5230 یک گوشی هوشمند است اما تفاوت هایی هم با گوشی های معمول عرضه شده در این بخش دارد. آزمودن جایی که تا به حال تنها گوشی های لمسی ساده به آن پا گذارده اند ، به هر حال می تواند تجربه جدیدی برای نوکیا باشد.

لمروی گوشی های ارزان قیمت آخرین جایی است که گوشی های لمسی در پی تسخیر آن هستند و بنابراین نمی توان آن را خانه ای امن برای گوشی های هوشمند به شمار آورد. شاید این چنین باشد اما نوکیا برای جایی که درهایش به روی همه باز است نیازی به دعوتنامه ندارد. آن ها گوشی هوشمند تمام لمسی ای روانه این بازار می سازند که قطعا موفقیت هایی کسب خواهد کرد. XpressMusic به نسبت کارآیی و عملکردهایی که ارائه می داد از قیمت بسیار مناسبی برخورداربود و حالا Nokia 5230 در پی ادامه این روند است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم دی ۱۳۸۸ساعت 18:4  توسط rangarang  |